Rallylydnad resultat 2022
221211 Sjöbo BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 97p cert
221126 Karlstad Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson AKL 85p
221126 Karlstad Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson AKL 86p
221126 Karlstad Krösaskogens Ylo/Rolf Johansson MKL 99p cert
221126 Karlstad Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 98p cert
221113 Fagersta KK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 99p cert Vinst
220904 Njudungs BK Krösaskogens Asta/ Anki Ring FKL 93p vinst
220820 Gagnef Floda BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 97p cert
220820 Gagnef Floda BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 95p cert
220814 Åseda-Lenhovda BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 96p cert
220730 Järvsö BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 95p cert
220730 Järvsö BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 92p cert
220713 Ödeshögs BK Krösaskogens Asta/Anki Ring FKL 88p
220630 Malungs KK Krabbagårdens Siv-Smörkola/Marianne Johansson FKL 79p RLDF
220629 Malungs KK Jaxonville Hellurei Vaan/Rolf Johansson NKL 78p
220629 Malungs KK Krösaskogens Agnes/Marianne Johansson NKL 78p
220514 Valdemarsviks BK Krösaskogens Asta/Anki Ring FKL 88p RLDF
220514 Ulricehamns BK Krösaskogens Agnes/Marianne Johansson NKL 71p
220514 Ulricehamns BK Jaxonville Hellurei Vaan/Rolf Johansson NKL 75p RLDN
220507 Linköpings HU Krösaskogens Asta/Anki Ring FKL 90p
220507 Linköpings HU Krösaskogens Asta/Anki Ring FKL 82p
220507 Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 93p cert
220403 Orust BK Krösaskogens Zeke/Tolf Johansson MKL 96p cert
220227 Gagnef-Floda BK Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson AKL 97p vinst
220227 Gagnef-Floda BK Amikai-Dogs Aske/Rolf Johansson NKL 84p
220227 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Agnes/Marianne Johansson NKL 77p
220226 Gagnef-Floda BK Siv-Smörkola/Marianne Johansson FKL 87p
220226 Gagnef-Floda BK Siv-Smörkola/Marianne Johansson FKL 75p
220226 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 98p cert
220226 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson MKL 99p vinst cert
220212 Gävle BK Krösaskogens Agnes/Marianne Johansson Nkl 70p
220212 Gävle BK Krösaskogens Agnes/Marianne Johansson Nkl 94p
220212 Gävle Bk Amikai-Dogs Aske/Rolf Johansson Nkl 76p
220123 Curly Coated Retrieverklubben Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson AKL 92p
220122 Curly Coated Retrieverklubben Krösaskogens Agnes/Marianne Johansson NKL 78p
220122 Curly Coated Retrieverklubben Amikai-Dogs Aske/Rolf Johansson NKL 83p
220122 Curly Coated Retrieverklubben Amikai-Dogs Aske/Rolf Johansson NKL 70p
220123 Curly Coated Retrieverklubben Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson AKL 81p RLDA
220122 Curly Coated Retrieverklubben Jaxnville Hellurei Vaan/Marianne Johansson NKL 80p
220122 Curly Coated Retrieverklubben Krösaskogens Agnes/Marianne Johansson NKL 78p
220122 Curly Coated Retrieverklubben Krösaskogens Agnes/Marianne Johansson NKL 78p
220116 Fagersta KK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson Mkl 93p CERT
220115 Fagersta KK Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson AKL 81p
220115 Fagersta KK Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson AKL 80p
Rallylydnad resultat 2021
211010 Orust BK KrösaskogensYlo/Rolf Johansson Akl 93p vinst
210821 Färgelanda BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson Mkl 94p CERT
210808 Flens BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 91p CERT
210808 Flens BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 90p CERT
210807 Flens BK Krösaskogens Asta/Anki Ring Nkl 98p RLDN
210807 Flens BK Krösaskogens Asta/Anki Ring Nkl 91p
210807 Malungs KK Krösaskogenss Zeke/Rolf Johansson Mkl 93p CERT
210807 Malungs KK Krösaskogenss Zeke/Rolf Johansson Mkl 96p CERT vinst
210730 Ulricehamns BK Krösaskogenss Zeke/Rolf Johansson Mkl 92p CERT SE RallyCH
210721 Färgelanda BK Krösaskogenss Zeke/Rolf Johansson Mkl 94p CERT
210706 ÖdeshögsKK Krösaskogens Asta/Anki Ring Nkl 89p
210704 Järvsö BK Amikai-Dogs Aske/Rolf Johansson Nkl 79p RLDN
210704 Järvsö BK Amikai-Dogs Aske/Rolf Johansson Nkl 74p
210703 Järvsö BK Krösaskogenss Zeke/Rolf Johansson Mkl 90p CERT
210619 Fagersta KK Amikai-Dogs Aske/Rolf Johansson Nkl 86p
210619 Fagersta KK Siv-Smörkola/Rolf Johansson Nkl 77p
Rallylydnad resultat 2020
201004 Njudungs BK Siv-Smörkola/Marianne Johansson Nkl 80p
201004 Njudungs BK Siv-Smörkola/Marianne Johansson Nkl 83p
200919 Linköpings BK Siv-Smörkola/Marianne Johansson Nkl 93p
200919 Linköpings BK Siv-Smörkola/Marianne Johansson Nkl 90p RLDN
200906 Vadstena BK Siv-Smörkola/Marianne Johansson Nkl 82p
200906 Vadstena BK Siv-Smörkola/Marianne Johansson Nkl 82p
200815 Ulricehamns BK Krösakogens Viola/Anki Ring Mkl 94p cert
200807 Mariestads BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 90p cert
200729 Jönköpings BK Krösaskogens Ylo/M-A Johansson Akl 80p
200229 Gamleby BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 98p cert
200112 Fagersta KK Krösaskogens Ylo/M-A Johansson Akl 89p
Rallylydnad resultat 2019
20191026 Norrköpings BK Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson Fkl 85p RLDF
20191019 Söderköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 95p CERT
20191012 Forserums BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 97p CERT
20191012 Florserums BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 93p CERT
20191005 Höglandets BK Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson Fkl 76p
20190818 Hultsfreds BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 90p CERT
20190817 Vimmerby BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 93p CERT
20190803 Norrköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 95p CERT
20190706 Falkenbergs BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 91p CERT
20190705 Falkenbergs BK Krösaskogens Viola/Anki Ring 94p CERT
20190606 Saxnäs BK Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson Nkl 75p RLDN
20190530 Tranås BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 96p CERT
20190530 Åseda-Lenhovda BK Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson Nkl 70p
20190530 Åseda-Lenhovda BK Skogsbygdens Janne Stollig/Rolf Johansson Nkl 90p
20190530 Tranås BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mkl 96p CERT
201903016 Cavalierklubben Karlstad Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson avancerad 92p RLDA
20190303 Färgelanda BK Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson avancerad 83p
20190203 Ulricehams BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Mästarklass 91p CERT
20190120 Fagersta KK Krösaskogens Ylo/Marie-Anne Johansson Avancerad 91p kvalpoäng
20190120 Fagersta KK Krösaskogens Ylo/Marie-Anne Johansson Avancerad 81p kvalpoäng
Rallylydnad resultat 2018
181111 Värnamo BK Krösaskogens Viola/Anki Ring 93p CERT
180819 Örebro Mästarklass Krösaskogens Viola/Anki Ring 92p CERT SE Rally CH
180805 Jönköping Mästarklass Krösaskogens Viola/Anki Ring 95p CERT
180501 Söderköping Mästarklass Krösaskogens Viola/Anki Ring 91p CERT
Ralllydnadsresultat 2017
171026 Mockfjärd Forts klass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 97p kvalpoäng
171026 Mockfjärd Forts klass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 79p kvalpoäng
171022 Karlstad Avancerad klass Krösaskogens Vilfred/Marie-Ane Johansson 84p kvalpoäng
171021 Karlstad Forts.klass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 75p kvalpoäng
170827 Åtvidabergs BK Avancerad klass Krösaskogens Viola/Anki Ring 86p kvalpoäng RLDA
170827 Åtvidabergs BK Avancerad klass Krösaskogens Viola /Anki Ring 100p kvalpoäng
170730 Kramfors BK Fortsättningsklass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 89p kvalpoäng RLDF
170718 Ödeshögs BK Avancerad klass Krösaskogens Viola/ Anki Ring 86p kvalpoäng
170430 Vadstena BK Fortsättningsklass Krösaskogens Viola/ Anki Ring 100p kvalpoäng
170417 Ulricehamns BK Avancerad klass Krösaskogens Vilfred/Marie-Anne Johansson 86p kvalpoäng RLDA
170326 Ulricehamns BK Fortsättningsklass Krösaskogens Viola/ Anki Ring 100p kvalpoäng
170326 Ulricehamns BK Fortsättningsklass Krösaskogens Viola/ Anki Ring 89p kvalpoäng RLDF
170305 Fagersta KK Fortsättningsklass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 97p kvalpoäng
170305 Fagersta KK Fortsättningsklass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 78p kvalpoäng
170305 Fagersta KK Fortsättningsklass Krösaskogens Ylo/Rolf Johansson 86p kvalpoäng
170129 Fagersta KK Avancerad klass Krösaskogens Vilfred/Marie-Anne Johansson 95p kvalpoäng
Rallylydnad resultat 2016
161226 Ulricehamns BK Fortskl Krösaskogens Viola/Anki Ring 99p kvalpoäng
161204 Mellerud BK Nybörjarklass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 92p kvalpoäng RLDN
161204 Mellerud BK Nybörjarklass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 71p kvalpoäng
161002 Söderköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Fortsättningsklass 76p kvalpoäng
161001 Karlskrona BK Nybörjarklass Krösaskogens Zeke/Rolf Johansson 79p kvalpoäng
160917 Motala BK Nybörjarklass Krösaskogens Viola/Anki Ring 100p kvalpoäng RLDN
160917 Motala BK Nybörjarklass Krösaskogens Viola/Anki Ring 89p kvalpoäng
160717 Piteå HU Fortsättningsklass Krosaskogens Ylo/Marie-Anne Johansson 85p kvalpoäng
160717 Piteå HU Fortsättningsklass Krosaskogens Ylo/Marie-Anne Johansson 83p kvalpoäng RLDF
160619 Färgelanda BK Mästarklass Krösaskogens Nisse/Marie-Anne Johansson 74p kvalpoäng
160403 Gagnef-Floda BK Avancerad klass Krösaskogens Vilfred/Rolf Johansson 80p kvalpoäng
160402 Gagnef-Floda BK Fortsättningsklass Krösaskogens Ylo/Rolf Johansson 79p kvalpoäng
160402 Gagnef-Floda BK Fortsättningsklass Krösaskogens Ylo/Rolf Johansson 96p kvalpoäng
160213 Fagersta KK Nybörjarklass Krösaskogens Ylo/M-A Johansson 76p kvalpoäng RLDN
160207 Oskarströms BK Mästarklass Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 72p kvalpoäng
160106 Melleruds BK Nybörjarklass Krösaskogens Ylo/M-A Johansson 87p kvalpoäng
Rallylydnad resultat 2015
151129 Karlshamns BK Avancerad klass Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 89p kvalpoäng
151129 Karlshamns BK Fortsättningsklass Krösaskogens Vilfred/Marie-Anne Johansson 88p kvalpoäng
151129 Karlshamns BK Nybörjarklass Krösaskogens Ylo/Marie-Anne Johansson 83p kvalpoäng
150830 Valdemarsviks BK Krösaskogens Viola/Anki Ring 80p kvalpoäng
150214 Svalövs BK Fortsättningsklass Krösaskogens Vilfred/Marie-Anne Johansson 71p kvalpoäng uppflyttad
150206 Oskarsströms BK Fortsättningsklass Krösaskogens Vilfred/Marie-Anne Johansson 76p kvalpoäng
150131 Smålandsstenar BK Fortsättningsklass Krösaskogens Vilfred/Marie-Anne Johansson 82p kvalpoäng
150131 Smålandsstenar BK Avancerad klass Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 78p kvalpoäng
150131 Smålandsstenar BK Mästarklass Krösaskogens Qvintus/Marie-Anne Johansson 71p kvalpoäng
150131 Smålandsstenar BK Mästarklass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 81p kvalpoäng
150110 Gagnef-Floda BK Mästarklass Krösaskogens Qvintus/Marie-Anne Johansson 73p kvalpoäng
Rallylydnad resultat 2014
140713 Kils BK Fortsättningsklass Krösaskogens Tyra/Irene Lennstrand 94p kvalpoäng
140615 Skövde BK Nybörjarklass Krösaskogens Tyra/Irene Lennstrand 82p kvalpoäng
140201 Göteborg Nybörjarklass Krösaskogens Tyra/Irene Lennstrand 82p kvalpoäng RLD N
Rallylydnad resultat 2013
130705 Piteå BK Mästarklass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 70p kvalpoäng RLDM
130518 Burlövs BK Mästarklass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 70p kvalpoäng
130518 Burlövs BK Avancerad klass Krösaskogens Qvintus/M-A Johansson 79p kvalpoäng RLD A
130512 Gagnef-Floda BK Avancerad klass Krösaskogens Qvintus/M-A Johansson 77p kvalpoäng
130501 Hässleholms BK Mästarklass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 74p kvalpoäng
130407 Fagersta BK Avancerad klass Krösaskogens Qvintus/Marie-Anne Johansson 82p kvalpoäng
Rallylydnad resultat 2012
121209 Hörby Nybörjarklass Krösaskogens Vilfred/Rolf Johansson 82p kvalpoäng RLD N Uppflyttad
121021 Katrineholm Nybörjarklass Krösaskogens Vilfred /Rolf Johansson 74p kvalpoäng
121014 Helsingborg Avancerad Klass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 70p kvalpoäng RLD A
120922 Billnge Skövde Nybörjarklass Krösaskogens Tyra/Irene Lennstrand 85p kvalpoäng
120826 Mönsterås Nybörjarklass Krösaskogens Qurre/Ulla Axelsson 73p kvalpoäng
120825 Karlstad Nybörjarklass Krösaskogens Vilfred/Rolf Johansson 75p kvalpoäng
120722 Bollnäs Avancerad Klass B Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 90p kvalpoäng
120722 Bollnäs Avancerad Klass A Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 84p kvalpoäng
120722 Bollnäs Fortsättningsklass B Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 87p kvalpoäng
120722 Bollnäs Fortsättningsklass A Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 81p kvalpoäng RLD F
120311 Fagersta Fortsättningsklass A Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 80p kvalpoäng
120311 Fagersta Fortsättningsklass B Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 99p kvalpoäng vinst RLD F
120311 Fagersta Fortsättningsklass A Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 83p kvalpoäng
120311 Fagersta Fortsättningsklass A Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 95p kvalpoäng
120311 Fagersta Fortsättningsklass A Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson 89p kvalpoäng RLD F
120226 Boxholm Fortsättningsklass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 77p kvalpoäng
120226 Boxholm Fortsättningsklass Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson 74p kvalpoäng
Rallylydnad resultat 2011 officiellt
111211 Hörby Fortsättningsklass Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson 75p kvalpoäng
111211 Hörby Nybörjarklass Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 83p kvalpoäng
111211 Hörby Nybörjarklass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 89p kvalpoäng
111203 Fagersta Nybörjarklass Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson 85p kvalpoäng 12/42 Uppflyttad RDN
111203 Fagersta Nybörjarklass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 72p kvalpoäng 19/42
111113 Söderåsen Nybörjarklass Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 82p kvalpoäng 12/21
111113 Söderåsen Nybörjarklass Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson 87p kvalpoäng 8/21
111029 Falkenberg Nybörjarklass Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson 86p kvalpoäng 11/38
111029 Falkenberg Nybörjarklass Krösaskogens Teodor/Rolf Johansson 80p kvalpoäng 16/38
111029 Falkenberg Nybörjarklass Krösaskogens Qvintus/M-A Johansson 74p kvalpoäng 20/38
Rallylydnad resultat 2010
inofficiellt
101002 Lunds BK Krösaskogens Nisse Avancerad klass 72p 7/11
101003 Lunds BK Skogsrövarens Cilla Fortsättningsklass 71p uppflyttningspoäng Uppflyttad till Avancerad klass
100513 SKV Simmatorp Krösaskogens Nisse Avancerad klass 73p 2:a plats
100513 SKV Simmatorp Skogsrövarens Cilla Fortsättningsklass 88p uppflyttningspoäng 5:e plats
100328 SKV Sävsjö Krösaskogens Nisse Avancerad Klass 89p 1:a plats
100328 SKV Sävsjö Skogsrövarens Cilla Fortsättningsklass 95p uppflyttningspoäng 3:e plats
Rallylydnad resultat 2009
091122 Söderåsens BK Krösaskogens Qvintus Fortsättningsklass 77p uppflyttningspoäng Uppflyttad till avancerad klass
091122 Söderåsens BK Krösaskogens Nisse Fortsättningsklass 71p uppflyttningspoäng Uppflyttad till avancerad klass
091025 Söderåsens BK Krösaskogens Qvintus Fortsättningsklass 2:a plats 86p uppflyttningspoäng
091025 Söderåsens BK Skogsrövarens Cilla Nybörjarklass 3:e plats 90p uppflyttningspoäng. Uppflyttad till fortsättningsklass
091018 Olofströms BK Krösaskogens Qvintus Fortsättningsklass 97p uppflyttningspoäng 1:a plats
091018 Olofströms BK Krösaskogens Nisse Fortsättningsklass 89p uppflyttningspoäng 2:a plats
091018 Olofströms BK Skogsrövarens Cilla Nybörjarklass 80p uppflyttningspoäng
091010 Elfsborgs BK Krösaskogens Nisse Fortsättningsklass 89p uppflyttningspoäng
091010 Elfsborgs BK Krösaskogens Qvintus Nybörjarklass 98p 2/20 uppflyttningspoäng Uppflyttad till fortsättningsklass
091010 Elfsborgs BK Skogsrövarens Cilla Nybörjarklass 86p 6/20 uppflyttningspoäng
090830 Oxie BK Krösaskogens Nisse Nybörjarklass 96p 1:a plats uppflyttningspoäng Uppflyttad till fortsättningsklass.
090830 Oxie Bk Krösaskogens Qvintus Nybörjarklass 93p 2:a plats uppflyttningspoäng
090829 Helsingborgs BK Krösaskogens Nisse Nybörjarklass 98p 3:e plats uppflyttningspoäng
090829 Helsingborgs BK Krösaskogens Qvintus Nybörjarklass 96p 5:e plats uppflyttningspoäng
090717 BHK Malmen Krösaskogens Nisse Nybörjarklass 93p 1:a plats uppflyttningspoäng
090717 BHK Malmen Krösaskogens Qvintus Nybörjarklass 69p 5:e plats