Krösaskogens

Västgötaspetsar

Lydnads- och bruksresultat 2017


171001 Linköpings BK Krösaskogens Viola/ Anki Ring Lydnadsklass 3 204,5p 3:e pris

171001 Umeå BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lägre spår 400,5 p. Godkänd 

170820 Sundsvalls BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lägre spår 418,75 p. Godkänd 

170507 Sommenbygdens BK Krösaskogens Viola/ Anki Ring Lägre spår 463,75p Uppflyttad till högre klass!

Lydnads- och bruksresultat 2016

160813 Linköpings BK Krösaskogens Viola Lägre klass spår Godkänd 479.25p

160527 Söderköpings BK Krösaskogens Viola Lydnadsklass 3 210p 3:e pris

160521 Linköpings BK Krösaskogens Viola Lägre klass spår Godkänd 442,5p

160410 Norrköpings BK Krösaskogens Viola Lägre klass spår Godkänd 448,75p

Lydnads- och bruksresultat 2015

150809 Linköpngs BK Krösaskogens Viola Lägre spår GK 420p

150515 SKV Vårgårda Krösaskogens Viola Lydnklass 3 202p 3:e pris

150514 SBK Norrköping Krösaskogens Viola Lydnklass 3 210p 3:e pris

150510 SBK Linköping Krösaskogens Viola Lydnklass 3 196p 3:e pris

Lydnads- och bruksresultat 2014

141109 Uppsala BK Krösaskogens Wilda/Carina Tellner lydnadsklass 1  178p  1:a pris

141102 Örnsköldsviks BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind lydnadsklass 3  235,5p  2:a pris

14101 Örnsköldsviks BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind lydnadsklass 2  179,5p vinst LPII

140928 Linköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring lydnadsklass 3  201p 3:e pris

140914 Linköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Lägre Klass Spår 412p godkänd

140827 Linköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Lydnadsklass 2 183p 1:a pris LPII

140628 Vadstena BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Lydnadsklass 2 155,5p 2:a pris


140530 SKV Vårgårda Krösaskogens Viola/Anki Ring Lydnadsklass 2 173p 1:a pris NessesVPR

140511 Linköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Appellklass Spår 274p Vinst Uppflyttad

140501 Timrå BK  Krösaskogens Timo/Linda o Allan Allkärlind Appellklass Rapport 269,5p Vinst Uppflyttad

140421 Umeå BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnkl 2 148p 2;a pris

140208 Kramfors BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnkl 2 154,5p 2;a pris

Lydnads- och bruksresultat 2013

131006 Vadstena BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Lydnkl 2 181,5p 1:a pris

130929 Linköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Lydnkl 2 123p 3:e pris

130929 Timrå BK Krösaskogens Timo/Linda o Allan Allkärlind Rapport Appellklass Godkänd 196,5p

130523 Linköpings BK Krösaskogens Viola/Anki Ring Lydnadsklass 1 1:a pris 173p LP1

130510 SKV Tånga Hed Krösaskogens Viola/Anki Ring Lydnadsklass 1 1:a pris 163,5p

130505 SBK Mjölby Krösaskogens Viola/Anki Ring Lydnadsklass 1 1:a pris 169p vinst

130427 SBK Örnsköldsvik Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnadsklass 2  3:e pris 132,5p

130322 Åsele BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnadsklass 2  2:a pris 153p

130317 Rottweilerklubben Timrå Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnadsklass 2  1:a pris 181,5p

130217 Sävsjö BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnadsklass 2  1:a pris 166p

130217 Sävsjö BK Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson Lydnadsklass 2  3:e pris 122p

130118 Jönköpings BK Krösaskogens Teodor/M-A Johansson Lydnadsklass 1 3:e pris 126,5p


Lydnads- och bruksresultat 2012

121103 Piteå BK Krösaskogens Qvick/Elin Strömbäck Lydnadsklass 3  1:a pris 292p vinst!

120713 Åsele BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnadsklass 2 2:a pris 145p

120610 Tidaholms BK Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson Lydnadsklass 2  3:e pris 134,5p

120517 SKV Gränna Krösaskogens Qvintus/M-A Johansson Lydnadsklass 2 3:e pris 114p

120517 SKV Gränna Krösaskogens Teodor/M-A Johansson Lydnadsklass 1 3:e pris 136p

120513 Piteå BK Krösaskogens Qvick/Elin Strömbäck Lydnadsklass 3 3:e pris 206p

120501 Smålandsstenar BK Krösaskogens Teodor/M-A Johansson Lydnadsklass 1 3:e pris 110p

120414 Umeå BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnadsklass 1 1:a pris 181,5p vinst LP1

120323 Åsele BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnadsklass 1 1:a pris 177p

120225 Umeå BK Krösaskogens Timo/Linda Allkärlind Lydnadsklass 1 1:a pris 163p

 

 


 

Lydnads- och bruksresultat 2011

111120 Kalmar BK Krösaskogens Qurre/Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit 279p 1:a pris SE LCH

111106 Åbyn-Byske BK  Krösaskogens Qvick/Elin Strömbäck Lydnadsklass 3 220p 3:e pris

111105 Pite BK Krösaskogens Qvick/Elin Strömbäck Lydnadsklass 3 222p 3:e pris

111016 Ölands BK Krösaskogens Qurre/Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit 258,5 p 1:a pris

111016 Linköpings BK Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson Lydnadsklass 2 141,5p 2:a pris

111008 Jokkmokks BK Krösaskogens Qvick/Elin Strömbäck Lydnadsklass 3 223,5p 3:e pris Vinst

111008 Jokkmokks BK Krösaskogens Qvick/Elin Strömbäck Lydnadsklass 3 248,5p 2:a pris Vinst

111007 Jokkmokks BK Krösaskogens Qvick/Elin Strömbäck Lydnadsklass 3 249p 2:a pris Vinst

110925 AfR Kalmar Krösaskogens Qvintus/M-A Johansson Lydnadsklass 1  174,5p 1:a pris LP1

110925 AfR Kalmar Krösaskogens Qurre/Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit  205p 3:e pris

110819 Saxnäs BK Krösaskogens Qurre/Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit 202p 3:e pris

110817 Växjö BK Krösaskogens Qvintus/M-A Johansson Lydnadsklass 1  153p 2:a pris

110728 Ölands BK Krösaskogens Qvintus/M-A Johansson Lydnadsklass 1 164 p 1:a pris

110706 Smålandsstenars BK Krösaskogens Qvintus/M-A Johansson Lydnadsklass 1  169,5 p 1:a pris

110409 Ölands BK Krösaskogens Qurre(Stisse)/ Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit 224p 2:a pris

110409 Ölands BK Tridents Onnie/Outi Lilja Lydnadsklass 2 167,5 p  1:a pris

Lydnads- o bruksresultat 2010


101205 Sävsjö Bk Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson Lydnadsklass 2 149p  2:a pris

101122 Kalmar BK Krösaskogens Qurre/Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit 248p 2:a pris

101003 Kalix BK Krösaskogens Qvick/ Elin Strömbäck Appellklass Spår 274p Uppflyttad Vinst

100820 Saxnäs BK Krösaskogens Qurre/Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit  1:a pris 266p

100806 Papillonringen Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson Lydnadsklass 2 3:e pris 125p

100806 Papillonringen Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson Lydnadsklass 1 3:e pris 133p

100801 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson Lydnadsklass 1 2:a pris 156p

100801 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson Lydnadsklass 2 3:e pris 133p

100801 Luleå BK Krösaskogens Qvick Lydnadsklass 2 3:e pris 134,5p

100731 Luleå BK Krösaskogens Qvick Lydnadsklass 2 1:a pris Vinst 181,5p

100604 Skellefteå BK Krösaskogens Qvick Lydnadsklass 2 3:e pris 112,5p

100513 SKV Simmatorp Krösaskogens Qurre (Stisse)/Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit 2:a pris 254p

100513 SKV Simmatorp Krösaskogens Nisse/Rolf Johansson Lydnadsklass 2 2:a pris 159p

100513 SKV Simmatorp Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson Lydnadsklass 1 2:a pris 151,5p

100411 Ölands BK Krösaskogens Qvintus/Rolf Johansson Lydnadsklass 1 3:e pris 138,5p

100411 Ölands BK Krösaskogens Qurre (Stisse)/Ulla Axelsson Lydnadsklass Elit 2:a pris 255p

Lydnads- o bruksresultat 2009


091107 Åbyn-Byske BK Krösaskogens Qvick/Elin Strömbäck Klass 1 194p  1:a pris och vinst!

090606 Mönsterås BK Krösaskogens Qurre/Ulla Axelsson Klass 3 285p 1:a pris och vinst!

090411 Ölands BK Tridents Onnie/Outi Lilja  klass 1  151p  2:a pris 

Krösaskogens Qurre (Stisse) och Ulla Axelsson Vinst i Lydn 3 på 285p