Krösaskogens

Västgötaspetsar

Agilityresultat 2017


Agilityresultat 2016

160806 Åbyn-Byske BK Krösaskogens Teodor AG3 2/28 cert SM-pinne

160727 Härnösasnds BK Krösaskogens Ylo Hopp 1 3/15 pinne 3 Uppflyttad

160625 Lillehammer BK Norge Krösaskogens Teodor 5/31 cert

160616 Göteborg Mölndal BK Krösaskogens Ylo Ag 1 3/23 pinne 3 Uppflyttad 

Agilityresultat 2015

150328 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Vilfred Hopp 2 2/15 0fel uppflyttningspinne 3

Agilityresultat 2014

141123 Kungsörs BK Krösaskogens Vilfred Ag2 2/33 0fel uppflyttningspinne 1

141108 Mora BK Krösaskogens Vilfred Ag1 0fel uppflyttningspinne 3

141025 Ystad BK Krösaskogens Vilfred Ag1 3/40 0fel uppflyttningspinne 2

140928 Haninge BK Krösaskogens Qvintus Ag2 4/15 0fel

140907 Tidaholms BK Krösaskogens Vilfred H2 1/23 0fel uppflyttningspinne 2

140831 Timrå BK Krösaskogens Vilfred H2 2/18 0fel uppflyttningspinne 1

140830 Timrå BK Krösaskogens Vilfred Ag1 4/22 0fel uppflyttningspinne 1

140724-27 Tromsö Norge Krösaskogens Teodor Ag3 6/9 Hopp3 6/11, 6/11, 4/10, 3/10

140724-27 Tromsö Norge Krösaskogens Nisse hopp3 7/11, 7/11, 6/10, 4/10

140724-27 Tromsö Norge Krösaskogens Vilfred ag1 4/12, 3/13, 4/12 hopp1 3/10, 4/9, 3/11

140724-27 Tromsö Norge Krösaskogens Qvintus ag2 2/3, 2/3, 2/3 hopp2 2/5, 5/6, 2/6, 2/6

140713 SBK Malmen Krösaskogens Vilfred Hopp 1 1/16 0 fel Uppflyttningspinne 4

140712 SBK Malmen Krösaskogens Vilfred Hopp 1 1/15 0 fel Uppflyttningspinne 3

140607 Sandefjord HK Norge Krösaskogens Qvintus Hopp 2 8/14

140607 Sandefjord HK Norge Krösaskogens Nisse Hopp 3  4/27

140322 GFBK Rättvik Krösaskogens Teodor Hopp 3 10/51 0 fel

140223 NKK Bö Norge Krösaskogens Teodor Ag3 3/15  0 fel CERT

140223 NKK Bö Norge Krösaskogens Teodor H3 6/14

140223 NKK Bö Norge Krösaskogens Nisse H3 5/14

140223 NKK Bö Norge Krösaskogens Qvintus H2 4/12

140223 NKK Bö Norge Krösaskogens Qvintus Ag2 6/9

140223 NKK Bö Norge Krösaskogens Vilfred Ag1 5/11

140209 VNKK Timrå Krösaskogens Timo Ho 1 2/  0 fel Uppflyttningspinne H1

Agilityresultat 2013

131130 SBKGötene Krösaskogens Vilfred Ho1B 3/34 0 fel uppflyttningspinne H2

131130 SBKGötene Krösaskogens Vilfred Ho1A 2/39 0 fel uppflyttningspinne H1

130630 Mo HK Norge  Krösaskogens Teodor Ho3 1/2

130630 Mo HK Norge  Krösaskogens Nisse Ag3 1/2 0 fel CERT

130629 Mo HK Norge  Krösaskogens Nisse Ag3 1/2 0 fel CERT

130629 Mo HK Norge Krösaskogens Nisse Ho3 2/2

130629 Mo HK Norge Krösaskogens Teodor Ag3 2/2

130629 Mo HK Norge Krösaskogens Teodor Ho3 1/2 0 fel CERT

130629 Mo HK Norge Krösaskogens Vilfred Ho1 1/1

130609 Sandefjord Hk Norge Krösaskogens Nisse Ho3 9/27

130609 Sandefjord Hk Norge Krösaskogens Teodor Ag3 5/27 0 fel

130608 Sandefjord Hk Norge Krösaskogens Nisse Ho3 9/32

130608 Sandefjord Hk Norge Krösaskogens Teodor Ag3 5/28

130608 Sandefjord Hk Norge Krösaskogens Teodor Ho3 8/32

130317 Kungstenshoppet Krösaskogens Teodor Ag3 3:a SM-pinne

Agilityresultat 2012


120908 Bollnäs  Krösaskogens Teodor Ag2 5:a 0 fel

120721 Gagnef-Floda Krösaskogens Nisse Ag 3 8:a 0 fel SM-pinne 1

120714 Piteå Krösaskogens Teodor Hopp 2 1:a 0 fel Uppflyttningspinne 5

120708 Gällivare Krösaskogens Teodor Hopp 2 1:a 0 fel Uppflyttningspinne 4

120707 Gällivare Krösaskogens Teodor Ag 2 1:a 0 fel Uppflyttningspinne 3

120707 Gällivare Krösaskogens Teodor Hopp 2 1:a 0 fel Uppflyttningspinne 3

120527 Växjö Krösaskogens Nisse Hopp 3 4:a SM-pinne 1

120526 Växjö Krösaskogens Teodor Ag 2  1:a 0 fel Uppflyttningspinne 2

120519 Huskvarna  Krösaskogens Teodor Hopp 2 4:a 0 fel Uppflyttningspinne 2

120225 Borås Krösaskogens Teodor Ag 2 1:a 0 fel Uppflyttningspinne 1

120225 Borås Krösaskogens Teodor Hopp 2 9:a 0 fel

120219 Luleå Krösaskogens Nisse Ag 3  6:a 0 fel

Agilityresultat 2011


111112 Ludvika Krösaskogens Teodor Hopp 2  2:a 0 fel Uppflyttningspinne 1

111008 Katrineholm Krösaskogens Teodor Hopp 1 3:a 0 fel Uppflyttningspinne 2

110910 Forserum Krösaskogens Teodor Ag 1 3:a 0 fel Uppflyttningspinne 2

100910 Piteå Krösaskogens Qvick Ag 3 2:a 0 fel CERT SM-pinne

110821 Nässjö Krösaskogens Nisse Ag 3 4:a SM-pinne 2

110821 Nässjö Skogsrövarens Cilla Ag 3 3:a SM-pinne 2

110716 Piteå Skogsrövarens Cilla Hopp 3 4:a SM-pinne 1

110716 Piteå Skogsrövarens Cilla Ag 3 4:a 0 fel

110716 Piteå Krösaskogens Nisse Ag 3 5:a  0 fel

110710 Skutskär Krösaskogens Teija 12:e Ag 3 0 fel SM-pinne 1

110703 Åtvidaberg Krösaskogens Nisse 19:e Ag 3 0 fel

110702 Åtvidaberg Krösaskogens Teodor 8:a Ag 1 0 fel Uppflyttningspinne 1

110602 Umeå Krösaskogens Nisse 6:a Ag 3 0 fel SM-pinne 1

110529 Härnösand Krösaskogens Teodor 4:a Hopp 1  0 fel Uppflyttningspinne 1

110529 Härnösand Krösaskogens Teodor 5:a Ag 1  0 fel

110528 Härnösand Skogsrövarens Cilla 3:a 0 fel Ag 3 CERT + SM-pinne 1

110528 Härnösand Krösaskogens Nisse 5:a 0 fel Ag 3

110507 Oxelösund Skogsrövarens Cilla 19:e 0 fel Ag 3

110416 Nybro BK Krösaskogens Qvintus 6:a Hopp 2

110416 Nybro BK Krösaskogens Teodor 10:a Hopp 1  0 fel

110416 Nybro BK Krösaskogens Teodor 9:a Ag 1

110320 Nedansiljans BK Krösaskogens Teodor 4:a 0 fel Ag 1

110320 Nedansiljans BK Skogsrövarens Cilla 12:a 0 fel Ag 3

110320 Nedansiljans BK Skogsrövarens Cilla  20:e 0 fel Hopp 3

110320 Nedansiljans BK Krösaskogens Nisse 25:a 0 fel Hopp 3

110220 Finland Krösaskogens Teija (Terra) Agilityklass 2 3:a 0fel, uppflyttningspinne, Uppflyttad till klass 3!

110205 Finland Krösaskogens Teija (Terra) Agilityklass 2 2:a+5:a 2x0fel, 2xuppflyttningspinne

110130 Finland Krösaskogens Teija (Terra) Agilityklass1 3:a  0fel, uppflyttningspinne Uppflyttad till klass 2 i både agility och hoppklass!

110122 Finland Krösaskogens Teija (Terra) Agilityklass1 3:a+2:a 2x0fel, 2xuppflyttningspinne

110115 Linköpings HU Krösaskogens NIsse Hoppklass 3,  0 fel men ingen topptioplacering

Agilityresultat  2010


100918 Tomtens BHK Krösaskogens Nisse Agilityklass 3 8:a 0 fel SM-pinne 4

100821 Skellefteå BK Krösaskogens Qvick Hoppklass 3 7:a 0 fel

100807 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Nisse Agilityklass 3 6:a 0 fel SM-pinne

100722 Fagersta KK Bergslagsveckan Krösaskogens Nisse Agilityklass 3 8:a 0 fel SM-pinne

100722 Fagersta KK Bergslagsveckan Skogsrövarens Cilla Agilityklass 2 3:a noll fel Pinne Uppflyttad till Agilityklass 3

100704 Härnösands BK Krösaskogens Nisse Agilityklass 3 2:a (cert om han inte varit krypt) = fel SM-pinne

100704 Härnösands BK Skogsrövarens Cilla Hoppklass 3 8:a

100703 Härnösands BK Krösaskogens Qvintus Hoppklass 1 2:a (0 fel) uppflyttningspinne, Uppflyttad till Hoppklass 2

100703 Härnösands BK Skogsrövarens Cilla Agilityklass 2 3:a

100701 Gagnef-Floda BK Skogsrövarens Cilla Agilityklass 2B 1:a (0fel) uppflyttningspinne

100701 Gagnef-Floda BK Skogsrövarens Cilla Agilityklass 2A 1:a (0fel) uppflyttningspinne

100701 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Qvintus Agilityklass 2B 3:a

100619 Sandefjord HK Skogsrövarens Cilla Agilityklass 2 6:a

100619 Sandefjord HK Krösaskogens Nisse Hoppklass 3 4:a

100619 Sandefjord HK Krösaskogens Qvintus Agilityklass 2 2:a Hoppklass 1 1:a 0 fel pinne

100522 Avesta HU Krösaskogens Qvintus 8/49 Agilityklass 1   0 fel Uppflyttningspinne Uppflyttad till Agilityklass 2

100508 Götene BK Krösaskogens Qvintus 5/46  Hoppklass 1 0 fel Uppflyttningspinne

100508 Götene BK Krösaskogens Qvintus 9/51 Agilityklass 1

100508 Götene BK Skogsrövarens Cilla 8/18 Agilityklass 2

100501 Moss Hk (N) Krösaskogens Qvintus Agilityklass 1 2/25

100501 Moss HK (N) Krösaskogens Nisse Hoppklass 3 9/26

100425 Söderköpings BK Krösaskogens Qvintus Agilityklass 1 5/18

100417 Kalmar/Nybro BK Krösaskogens Qvintus Agilityklass 1 4/49 0 fel Uppflyttningspinne

100402 Skurup/Oxie BK Krösaskogens Qvintus Hoppklass 1 2/41

100314 Nedansiljans BK Krösaskogens Qvintus Agilityklass 1 6/27

100314 Nedansiljans BK Krösaskogens Nisse Hoppklass 3 18/51   0 fel

100313 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Nisse Hoppklass 3 13/63

100313 Gagnef-Floda BK Krösaskogens Nisse Agiltyklass 3 22/63  0 fel

100313 Gagnef-Floda BK Skogsrövarens CIlla Agilityklass 2 5/22

100306 Örebro BK Skogsrövarens Cilla Agilityklass 2 4/18

100123 Torneå KK Krösaskogens Qvittra Hoppklass 3 2/33

100116 Linköpings HU Krösaskogens Qvintus Hopp 1 7/35

Agilityresultat 2009


091114 Varbergs BK Krösaskogens Qvintus Hopp 1 7/62

090927 Nybro BK Skogsrövarens Cilla Hopp 2 2/25 pinne Uppflyttad till Hopp 3

090919 Örnsköldsviks BK Krösaskogens Qvick Ag 2 2/17 pinne Uppflyttad till Ag 3

090905 Tidaholms Bk Skogsrövarens Cilla Hopp 2 2/25 pinne

090823 Åbyn-Byske Krösaskogens Qvick Hopp 3 4/15 cert

090822 Åbyn-Byske Krösaskogens Qvick Hopp 3 3/16 cert

090723 Härnösands BK Krösaskogens Qvintus Hopp 1 3/ pinne

090723 Härnösands BK Skogsrövarens Cilla Ag 2 3/16

090719 Gällivare HU Krösaskogens Nisse Ag 3 2/12 SM-pinne

090719 Gällivare HU Krösaskogens Qvittra Ag 2 1/4 (0 fel) pinne

090718 BHK Malmen Krösaskogens Qvick Hopp 3 4/8 (0 fel)

090718 BHK Malmen Krösaskogens Qvittra Hopp 2 1/6 (0 fel) pinne

090718 BHK Malmen Krösaskogens Qvittra Ag 2 1/4

090711 Bodens BK Skogsrövarens Cilla Hopp 2 1/13 (0fel) pinne

090704 Piteå BK Krösaskogens Qvick Hopp 3 6/20 (0fel)

090704 Piteå BK Krösaskogens Qvittra Hopp 2 2/10

090704 Piteå BK Krösaskogens Qvintus Agilty 1 2/13 Hopp 1 5/12

090619 Ludvika BK Krösaskogens Qvintus Agility 1 3/21 pinne

090612 Torneå (TORKK) Krösaskogens Qvittra Agility 2 2/10


090612 Torneå (TORKK) Krösaskogens Qvittra Agility 2 5/10

090606 Kemi (KEMKO) Krösaskogens Qvittra Agility 2 1/6 Pinne
090606 Kemi (KEMKO) Krösaskogens Qvittra Agility 2 1/6 Pinne
090531 Umeå BK Krösaskogens Qvick Hopp 3 6/14 noll fel

090531 Umeå BK Krösaskogens Qvick Agility 2 1/5 pinne 

090524 Uleåborgs HK (OKK) Krösaskogens Qvittra Hopp 1 1/8 pinne

090524 Uleåborgs HK (OKK) Krösaskogens Qvittra Ag 1 2/7 pinne Uppflyttad till klass 2

 090314 Linköpings HU Krösaskogens NIsse Hopp 3 plac 22/52

090314 Linköpings HU Krösaskogens NIsse Ag 3 plac 19/56 SM-nolla 

090222 Haparanda BK Krösaskogens Qvick Ag 2 plac 2/5

090221 Haparanda BK Krösaskogens Qvick Ag 2 plac 1/5 Hopp 3 plac 16/26

 090125 Torneå KK (Fi) Krösaskogens Qvittra Ag 1 plac 2/13 uppfl.pinne

 

 

 

 

 

 

Tridents Imma

Norsk Agilitychampion 2005
förare Marie-Anne Johansson